Cum poti avea 100 FPS in cs 1.6 2z8bv910
Cum poti avea 100 FPS in cs 1.6 2z8bv910



 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

Distribuiţi|

Cum poti avea 100 FPS in cs 1.6

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
Punct.
Cum poti avea 100 FPS in cs 1.6 Icon_user_offline

Punct.

Fondator
Rank: Fondator
Sex Sex : masculin
Zodiac Zodiac : Fecioara
Mesaje Mesaje : 554
Data nasterii Data nasterii : 30/08/1996
Data de inscriere Data de inscriere : 14/07/2012
Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : Pitesti
Stare de spirit Stare de spirit : buna ;)
Cum poti avea 100 FPS in cs 1.6 Empty
MesajSubiect: Cum poti avea 100 FPS in cs 1.6 Cum poti avea 100 FPS in cs 1.6 Icon_minitimeLun Iul 16, 2012 2:08 am

100 FPS ¬ tutorial ¬
Fac acest topic deoarece nu toata lumea stie cum sa aiba 100 de fps-uri in cs (fps = frame per second).
Comenzile in consola sunt urmatoarele :
fps_max 101
cl_updaterate 101
cl_cmdrate 101
rate 25000
fps max are rolul de a forta fps-urile in 100
pe cand cele cu rate favorizeaza disparia chocke-ului si a loss-ului (chestii legate de ping)

Acum stiu ca multi au scris in consola fps_max 100 si nu le-a sarit de 60
net_graph 3
net_graphpos 2
cu aceste doua comenzi puteti verifca cate fps-uri aveti prima e pentru afisarea cea mai stand a fps-urilor/chocke/loss
iar ultima e fixarea acelui chenar de date in centrul ecranului jos.
pentru cei care vor sa duca acel chenar sus pot folosi comanda : grap TAB 570 (pe rezolutie 800x600), pentru alte rezolutii mai mare cresteti numarul in 710 pana va incadrati.
Acum daca va gasiti printre acei jucatori care desi au calculatoare performante sau acceptabile dar totusi au 60 de fps, voi explica atat pentru Nvidia cat si pentru ATI pasii de dezactivare a optiunii "vertical sync" (sincronizarea asta verticala e standard setata pe 60 de fps in placile video, dezactivarea ei nu va afecta cu nimic placa video si va permite trecerea pe 100 de fps)
Pentru Nvidia :
1)Click dreapta pe desktop -> Proprietati -> Settings -> Advanced -> acum cautati in chenarele de sus unde scrie numele placii voastre insotit in general de o iconita verde -> apoi dati start la nvidia control panel -> 3D settings -> undeva va scrie Basic Settings, Selectati Advanced Settings -> in lista de setari in jos va fi Virtual Sync , el va fi Aplication Controled, selectati-l ca Force Off. Placile mai vechi care nu au 3D Settings, cautati Performance and Quality Settings, Apoi tot asa de pe basic settins treceti pe Advanced settings si faceti acelasi lucru, iar daca apare Vertical Sync pe Applicatation Controled, atunci debifati si puneti-l manual pe Off.
Cautati pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] cel mai nou driver al placii voastre. Odata terminate setarile, dati ok. Intrati in cs(daca erati deja in el, iesiti si intrati din nou) si scrieti comenzile spuse mai sus.

Cum poti avea 100 FPS in cs 1.6 Nvvidia
Cum poti avea 100 FPS in cs 1.6 Nvvidia

Pentru Ati radeon:
1)Click dreapta pe desktop -> Proprietati -> Settings -> Advanced -> acum cautati in chenarele de sus unde scrie numele placii voastre insotit in general de o iconita rosie -> Intrati in Control Panelul Placii video (de obicei la ATI are denumire de Catalyst) -> Daca va apare un wizzard ce va intreaba daca sa folositi Basic Settings sau Advanced, sa Selectati Advanced, in caz a aveti Basic settings in chenarul placii video in stanga jos in colt daca apare Advanced dati click pe el (caci inseamna ca sunteti pe Basic), daca apare Basic lasati asa ca inseamna ca sunteti pe Advanced. -> cautati in 3D settings si puneti vertical sync-ul pe Off.
Desi am si nvidia si ati ca placi, am pus doar screenuri cu nvidia, caci la ati la mine nu gasesc vertical sync-ul si imi merge in 100 de fps de cand am bagat placa in calculator.
Indiferent de placa sa selectati : High Performance la Image Settings.
Sus In jos

Cum poti avea 100 FPS in cs 1.6

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Subiecte similare

-
t Nu te poti conecta la nici un server, eroare "Could not connect to server" !
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: [Extream-Gaming] - Counter-Strike :: Counter-Strike 1.6 :: Tutoriale-
Social Media Buttons
Social Media Buttons
Social Media Buttons